فرهنگ و آداب صحیح مسافرت

Correct travel culture and etiquette
دسته بندی ها: بلاگ اکسین توریست

Correct travel culture and etiquette

سفر یکی از نیازهای اساسی انسان است که به کنترل مشکلات فردی و اجتماعی، بهبود روابط اعضای خانواده و خارج شدن از روزمرگی کمک بسیاری می‌کند. فرد با سفر کردن برای مدتی از دغدغه‌های همیشگی رهایی پیدا می‌کند و استراحتی به روح و جسم خود می‌دهد. اما میبایست حتما فرهنگ و آداب صحیح مسافرت  را بلد باشیم که سفر خوب و لذت بخشی را به همراه داشته باشیم.

سفر و سفر کردن نیز همچون اتفاقات دیگر آداب و رسوم خاص خود را دارد که بایستی رعایت شود؛ این را به یاد داشته باشید که همیشه قرار نیست همه چیز بر وفق مراد شما و طبق خواسته ی شما باشد. گاهی اوقات این شما هستید که بایستی کارهای مشخصی را انجام دهید و در مقابل از انجام برخی از دیگر از افعال و کارها خودداری نموده و دست بردارید. چنانچه هم اکنون شما در آستانه سفر کردن هستید بر خود لازم دانستیم تا برخی از باید ها و نباید های مهم سفر و سفر کردن را برای شما همراهان یاد آوری نماییم تا بلکه این نکات تاثیری مثبت و ویژه در اتفاقات و پیشامد های سفر شما داشته باشد.

در جریان گذاشتن خانواده و نزدیکان

خبردار کردن خانواده قبل از سفر سفارش شده است. این امر سبب می‌شود تا مسافر از راهنمایی‌ها و دعای خیر آن‌ها بهرمند شوید و باخیالی آسوده‌تر سفر کنید. این عمر باعث میشود که درصورتی که مشکلی هم پیش آمد خانواده با توجه به اینکه در جریان سفر شما نیز هستند پیگیر احوال شما باشند.

تهیه وسایل های مورد نیاز سفر

Necessary travel items

تهیه وسایل مورد نیاز سفر از مواردی است که توصیه شده است. حتما وسایل خوراکی و بهداشتی و لباس های مورد نیاز و به اندازه را همراه خود داشته باشید.. همراه داشتن این وسایل سبب ایجاد فضای آرام و لذت‌بخش در سفر می‌شود. حتما هم یادتان باشد که قبل از رفتن چک کنید که چیزی روشن و یا درهارا به درستی قفل کرده باشید؛ چون به‌عنوان پیشتوانه انسان در سفر هستند و مانع پریشانی فرد می‌شوند.

همراه داشتن در سفر

Choosing the right travel companion

اینکه در سفر یک همراه خوب داشته باشید گاها از خود سفر هم مهم تر است، زیرا یک فردی است که پایه این ماجراجویی ها باشد، در سختی ها و در خوشی ها کنار شما هست و در صورت بروز مشکل شخصی آشنا هست که به داد شما برسد. و در انتخاب همسفر خود نهایت دقت را به خرج بدهید!

رزرو تور به همراه راهنمای مسافرتی

بهتر است که برای مسافرت به مکان های جدید و لذت بردن از ماجراجویی های جدید در سفر حتما تور های مسافرتی را رزرو نمایید و این نکته راهم در نظر بگیرید که برای راحتی و آسودگی تان از تور هایی استفاده کنید که دارای چندین راهنمای گردشگری باشند. زیر امکان دارد در موقعیت ها و شرایطی قرار بگیرید که لازم باشد از راهنمایان و تور لیدر های دیگری بهره جویید.

به یاد داشته باشید نبایست از افرادی که بدتان می آید و حس خوبی به آن ها ندارید دوری نمایید؛ زیر این کار باعث می شود تا بیشتر نظر راهنمایان و لیدر های تور را به خود جلب نمایند و بی تردید این موضوع می تواند بیشتر موجب ناراحتی و رنجش شما در سفر شود.

به شما توصیه می کنیم هیچوقت با عجله و بدون شناخت درباره ی دیگران قضاوت نکنید. زیرا این را در نظر داشته باشید که امکان دارد شخصی که در ابتدا فکر می کنید فرد جذابی نیست و خیلی نچسب به نظر می آید، در طول سفر رفتار های بس مناسب و خوب از او ببینید.

کنار گذاشتن هزینه سفر و هزینه اقامتگاه

در اکثر تور های مسافرتی هزینه های اقامتگاهم لحاظ شده است اما اگر از تور های مسافرتی استفاده نمیکنید برای سفر یا یا هزینه اقامتگاه شما لحاظ نشده است در محل اقامت و هتل ها، به هشدار ها توجه کامل و ویژه ای داشته باشید؛ امکان دارد در مراکز اقامتی و هتل ها، استفاده از برخی از امکانات موجود، هزینه هایی اضافی را طلب کند. به شما توصیه می کنیم مراقب این هزینه های اضافی و گاهی غیر ضروری باشید و یا حتما قبل از اعزام هزینه های محل اقامتگاه را با پرس و جو و یا تحقیق بررسی نمایید.

Waiver of travel and accommodation expenses

فرهنگ و آداب صحیح مسافرت

نتیجه گیری

مسافرت از روش‌های خارج از کلاس درس برای یادگیری است. مسافرت روشی تجربی برای آموختن چیزهاست نه تنها مسافرت به یک کشور خارجی، بلکه سفر به قسمت­‌های مختلف کشور خودمان نیز، بهترین راه فهمیدن همه­‌چیز درمورد آن منطقه است. با این روش بهتر می‌­توانیم به تفاوت­‌ها و تشابهات فرهنگ­‌ها در سراسردنیا پی ببریم. این تفاوت­‌های فرهنگی در آشپزی­‌ها، آداب معاشرت و سبک زندگی وجود دارد؛ اما به­‌رغم تفاوت‌­ها، شما می­‌توانید اشتراکات بسیاری نظیر عشق به هنر، طبیعت، بزرگان و نیاکان را ببینید که باعث اتصال و ارتباط فرهنگ­‌های مختلف هستند. شما کاربران عزیز اکسین توریست میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از آخرین تور ها و آفر ها از شماره تماس زیر اقدام نمایید.

ادرس و راه های اتباطی با اکسین توریسن و مهاجر

درباره nrank.ir

نوین رنک با هدفه کسب رتبه برتر در کنار شماست ...

امتیاز دهی به پست ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید