آشنایی با فرهنگ و سنت های قبرس شمالی

The culture of the people of Northern Cyprus
دسته بندی ها: بلاگ اکسین توریست, قبرس شمالی

برای سفر و یا حتی مهاجرت به کشوری این قضیه که با فرهنگ آنجا آشنا بشوید از اهمیتی بسیار بالایی برخوردار است، از این رو در این مقاله از اکسین توریست تصمیم بر آن گرفتیم که شمارا با فرهنگ و سنت های قبرس شمالی بیشتر آشنا نماییم، با اکسین توریست در ادامه همراه باشید.The culture of the people of Northern Cyprus

 

با توجه به حضور جمعیت ترک نشین در قبرس شمالی در طی جدایی آن از بخش جنوبی، بنابراین با توجه به تاره‌ترین آمار، 99 درصد مردم این کشور ترک بوده و همچنین 99% نیز مسلمان هستند. قومیت غالب در 1 درصد یونانی و مذهب قالب در 1 درصد دیگر نیز مختلف است.

آنها به گونه ای هستند که بیشتر جشن های مذهبی را جشن می گیرند. برای مردم قبرس ترک نشین، زندگی خانوادگی اهمیت بسیار بالایی دارد و از این رو مقدار زیادی از وقت آزاد خود را در جمع خانوادگی و همراه با خانواده در پیک نیک، کنار باربیکیو و در جشن های صرف میکنند. تمام شهرهای و حتی برخی از روستاها جشنواره ها و فستیوال هایی را برگزار می کنند که بسیاری از آنها در اوایل تابستان است. از جمله این جشنواره ها و فستیوال های کشور قبرس میتوان به فستیوال رنگ ها و همچنین فستیوال بهاره اشاره نمود.

دین و آیین مردم قبرس

گرچه مردم قبرس شمالی عمدتا مسلمان هستند، با این وجود آزادی مذهب در قانون اساسی قبرس وجود دارد و بسیار کم دیده میشود،که در صف رفتن به مساجد قرار گرفته و یا لباس های مذهبی بر تن کنند. زیرا آنها به این جمله که دین من در قلب من است اعتقاد دارند. مردم در انتخاب دین خود مختار بوده و آزادی عمل کامل دارند. در میان تعهدات خاصی برای مسلمانان پنج بار در روز در سپیده دم، ظهر، بعد از ظهر، غروب، و شب از مساجد اذان پخش میشود و مردم میتوانند برای نماز خود را آماده کنند.در طول ماه مبارک رمضان، همه مسلمانان بطور منظم روزه گرفته و در هنگام افطار در مساجد و رستوران های سطح شهر مراسم افطاری برگزار میشود. همچنین به منظور رعایت حال روزه داران ساعت کاری در ماه مبارک رمضان 2 ساعت کمتر از حالت عادی است.

فرهنگ مردم قبرس در مورد ازدواج

Marriage ceremony in North Cyprus

در مورد ازدواج همانند ایران میباشد. عروسی و ازدواج در قبرس شمالی یگی از رویدادهای مقدس خانوادگی است. بزرگان فامیل شامل ( خاله ها ، دایی ها و عموزاده ها و پسرعموها) در مراسم عروسی در کنار هم جمع میشوند تا اطمینان حاصل شود که بهترین زوج بهترین روز را دارند. خانواده های عروس و داماد معمولاً مکان مبله ای را برای زندگی در اختیار زوجین قرار می دهند. خانه یا آپارتمان معمولاً توسط خانواده داماد تهیه می گردد که تزیین داخلی ، مبلمان و وسایل برقی را انجام می دهد. این سنت در قبرس یک زوج جوان را قادر می سازد بدون هیچ گونه نگرانی عمده وارد زندگی متاهلی شوند. والدین به طور مکرر به خانه های فرزندان خود سر میزنند و معمولاً تا مدت ها به حمایت مالی و عاطفی ادامه می دهند.

فرهنگ مردم قبرس در زندگی اجتماعی

مردم در قبرس شمالی بسیار اجتماعی هستند و دوست دارند بیشتر وقت خود را در بیرون از منزل سپری کنند. تمام شهرها دارای کافه های محلی هستند که مردم در یک فضای گرم در آن نشسته و گپ می زنند. آنها همچنین به خصوص در آغاز تابستان جشنواره هایی ترتیب می دهند. همچنین افسانه هایی در کشور قبرس شمالی وجود دارد. این زادگاه الهه عشق است و وطن بسیاری از قهرمانان و مقدسین است.

مردم قبرسی شمالی به میراث فرهنگی خود که بیش از 9 هزار سال قدمت دارد، بسیار افتخار می‌کنند. سنت‌ها و آداب و رسوم یک فرهنگ را می‌توان به بهترین نحو در مراسم و در مناسبت‌های خاص رعایت کرد. از موسیقی گرفته تا فرهنگ رقص، قبرس شمالی همچنان ریشه های سنتی خود را در دنیای مدرن حفظ کرده است. از سویی دیگر، قبرس شمالی مملوء از مکان‌های تاریخی، سواحل شنی و مناظر باشکوه است اما این کشور آرامش بخش و زیبا، چیزهای بیشتر در خود دارند که هر فردی را به خود می‌خواند.

 

درباره nrank.ir

نوین رنک با هدفه کسب رتبه برتر در کنار شماست ...

امتیاز دهی به پست ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید