شهرهای زیبای بلغارستان

دسته بندی ها: بلاگ اکسین توریست

همه کسانی که به مهم ترین شهرهای زیبای بلغارستان سفر کرده اند اذعان داشته اند که بلغارستان و جاذبه هایش، آن ها را تحت تأثیر قرار داده است. اگر این گونه نباشد پس شاید شما یک شخص سخت گیر باشید! بلغارستان به عنوان یک مقصد فوق العاده زیبا و متمایز توصیف شده است. مکانی که دارای کوه های زیبا، سواحل طلایی، روستاهای کوچک و تمیز سنتی است. غذاهای سنتی و خوشمزه کشور بلغارستان آنقد لذیذ هستند که ممکن است انگشتانتان را هم با آن ها بخورید. همه این حرف ها به کنار، کشف زیبایی با شکوه بلغارستان و برخی از بزرگترین شهرهای آن، نه تنها یک تجربه فراموش نشدنی است، بلکه یک تجربه ناب است. اکسین توریست برای آشنایی بیشتر شما با شهر های معروف و زیبای بلغارستان به معرفی آن ها می پردازد.

1- صوفیه (Sofia) نگین شهرهای بلغارستان

اگر نظر ما را بخواهید به شما می‌گوییم که صوفیه نگین شهرهاست؛ نه زیاد کوچک و نه بیش از اندازه بزرگ است. ولی وسعت آن به اندازه‌ای هست که بتواند نیازهای هر فردی را برآورده کند؛ مثل مغازه‌ها، فروشگاه‌های غذایی و سیستم حمل و نقل عالی. پس خیالتان راحت باشد که در عرض یک روز می‌توانید از جاهای دیدنی بلغارستان در شهر صوفیه دیدن کنید و عصر هم برنامه‌ای برای شادی و تفریح داشته باشید. خودتان با سفر به این شهر می‌توانید سخن ریک استیوز، مستند ساز معروف آمریکایی را تایید کنید که می‌گوید صوفیه بهترین شهر در بلغارستان برای زندگی است.

2- شهر وارنا (Varna) در جاهای دیدنی بلغارستان

وارونا بزرگ‌ترین شهر در ریویرا بلغارستان و محل اصلی تجمع سواحل زیبای این کشور است که همواره از آن به عنوان یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی بلغارستان یاد می‌کنند. وارنا علاوه بر این‌ها، از فرهنگی غنی و زنده برخوردار است که خیابان‌های آن آدم را به یاد ادیسه می‌اندازد.

شما در این شهر می‌توانید وارنا نکروپولیس و حمام‌های رومی را ببینید، کلیسای جامع مادر آف گاد را در دل بستایید یا این که یادبود برادری شوروی و بلغارستان را به نظاره بنشینید. اقامت در وارنا یک فرصت استثنایی برای کشف مناظر بی‌نظیر اطراف شهر است که از جمله آن‌ها باید به ساحل شرقی بلغارستان اشاره کنیم که زیباترین سواحل در آن جا واقع شده‌اند. در ضمن پیشنهاد می‌کنیم از پوبیتی کامانی هم دیدن کنید که پر از سنگ‌های جالب و عجیب است.

3- شهر پلودیو (Plovdiv)؛ سرزمینی کهن

این دومین شهر بزرگ در بلغارستان است که به تازگی در جذب جهانگردان با صوفیه وارد رقابت شده، مخصوصا امسال که پلودیو، را به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا هم انتخاب کرده‌اند. اگرچه خیلی‌ها بودن در صوفیه را دوست دارند، ولی باید اعتراف کنیم که پلودیو کمی بیشتر به مذاق گردشگران خوش می‌آید. چون در این شهر حس آرامش و راحتی بیشتری دارند.هرکسی که عاشق عکاسی است، رویای رفتن به قسمت‌های قدیمی شهر پلودیو را در سر می‌پروراند. معماری و سبک طراحی خاصی که این شهر دارد، فرصتی را در اختیار مردم قرار می‌دهد تا به این خانه‌ها قدم بگذارند، از معماری ملی آن‌ها دیدن کنند و به وضوح ببینند که زندگی اشراف بلغاری در قرون 19 و 20 میلادی به چه شکلی بوده است.

یکی از ساختمان‌های موردعلاقه توریست‌ها موزه قوم‌نگاری است که در یکی از بهترین عمارت‌های شهر قدیمی پولودیو بنا شده است. این یکی از اینستاگرامی شده‌ترین مکان‌ها در این شهر است. دقیقا از همین مکان به فرهنگ و سنن بغاری‌ها می‌شود نزدیک شد. اما جواهر واقعی یونسکو که آن را تبدیل به شهر قویمی پلودیو کرده، آمفی تئاتر رومی فیلیپوپولیس است که به معنی واقعی کلمه زیبا و بی‌نظیر است. به همین خاطر است که همیشه از آن به عنوان یکی از بهترین آمفی‌تئاترها و جاهای دیدنی بلغارستان یاد می‌شود.

4- شهر ولیکو تارنوو (Veliko Tarnovo)؛ شهر تزارها

این شهر کوچک یکی از زیباترین شهرهای اروپاست که هرکسی را عاشق خود می‌کند. معماری زیبا و منحصربه فرد خانه‌ها و ساختمان‌ها می‌توانند تعجب هر بیننده‌ای را برانگیزند. پس بی‌دلیل نیست که در فهرست جاهای دیدنی بلغارستان جایگاه ویژه‌ای دارد. مردمی که در شهر ولیکو تارنوو زندگی می‌کنند، شهر تاریخی و کوچک خود را بسیار دوست دارند. ویژگی‌های دوست داشتنی این شهر در جزء به جزء آن قابل لمس است چهره‌ای جذاب و دلفریب به آن می‌دهد.

خیلی‌ها ولیکو تارنوو را به عنوان شهر تزارها می‌شناسند. چون پایتخت دومین امپراطوری بلغارستان بوده است. جالب است بدانید که این شهر روی سه تپه بنا شده است. در اینجا می‌توانید خرابه‌های شهر تاریخی و عجیب‌ترین کلیسایی را ببینید که تابه‌حال نظیر آن را هم به چشم ندیده‌اید. این مکان هنوز هم شگفت‌انگیز است و یک چشم‌انداز محشر از تمام شهر ولیکو تارنوو را در برابر چشم هر بیننده‌ای ترسیم می‌کند.

5- دهکده تاریخی آرباناسی (Arbanasi)

برای دیدن این منطقه اسرارآمیز، سفری یک روزه را از ولیکو تارنوو شروع کنید تا به روستایی بسیار زیبا برسید که در آن گذر زمان را حس نخواهید کرد. این روستا را بیشتر به خاطر کلیساها و دیرهایش می‌شناسند که در عین زیبایی، یکی از آرامش‌بخش‌ترین مکان های دیدنی بلغارستان است. اما مطمئنا از شنیدن این که چه کارهای جالبی می‌توانید در آرباناسی انجام دهید، ذوق‌زده خواهید شد! برای مثال شکل ساختمان‌ها و معماری آن‌ها انقدر خاص و جذاب است که جان می‌دهد برای گرفتن عکس‌های هنری! البته به هیچ وجه از خوردن غذاهای محلی این روستا هم غافل نشوید که شاید نظیرش را هیچ کجای دنیا پیدا نکنید.

6- شهر کوپریوشتیتسا (Koprivshtitza)؛ شهر موزه

یکی از زیباترین و شگفت‌انگیزترین جاهای دیدنی بلغارستان شهر کوپریوشتیتسا است که به عنوان شهر موزه شناخته می‌شود. اما چرا شهر موزه؟ چون معماری آن حالتی ترسیم‌گونه دارد و پر از شکل‌ها و طرح‌های کلاسیک است که فرم قرن نوزدهی به آن می‌دهد. همچنین کوهی که در نزدیکی آن قرار دارد، نمای بی‌نظیری به شهر بخشیده است.

اگر می‌خواهید با معماری‌های جالب قدیمی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از این شهر دیدن کنید. از آن جایی که توریست‌های خارجی زیادی در آن وجود ندارد، پس برایتان جای دنج و آرامی خواهد بود.

7- شهر بورگاس سالترنز (Burgas)؛ شهری میان دریاچه صورتی نمک

اینجا یک شهر مهم در ساحل دریای سیاه است؛ ولی باحال‌ترین قسمت آن دریاچه نمک صورتی است! شاید برایتان جالب باشید که رنگ صورتی سالترنز کاملا طبیعی است و از میگوی آب شور ناشی می‌شود که در آب‌های کاملا شور زندگی می‌کنند.

قسمت کوچکی از آب این دریاچه به اندازه یک گل اسپای (جلسات بهداشت پوست و بدن) رایگان ارزش و کارایی دارد که با برداشت بخشی عظیمی از آن می‌توان کارخانه نمک راه‌اندازی کرد! سالانه 40 هزار تن نمک تولید می‌کند و به همین دلیل به بزرگ‌ترین تولیدکننده نمک در بلغارستان تبدیل شده است.

پیشنهاد می‌کنیم وقتی به این دریاچه داخل می‌شوید، تن خود را به گل موجود در آن بسپارید و زیر نور خورشید بدنتان را خشک کنید! سپس 100 متر بروید تا به دریای سیاه رسیده و بدنتان را در آنجا بشویید. این یک جلسه اسپای کامل به روش بلغاری است که حتی یک ریال هم برایتان هزینه ندارد.

شما کاربران عزیز اکسین توریست میتوانید هم اکنون آخرین تور های بلغارستان را بررسی نموده و اقدام به سفر از طریق اکسین توریست نمایید.

درباره nrank.ir

نوین رنک با هدفه کسب رتبه برتر در کنار شماست ...

امتیاز دهی به پست ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید