دیدنی های دبی

1- برج خلیفه

ساختمان دیدنی دبی و جاذبه اصلی گردشگری دبی، برج خلیفه است که با 829.8 متر بلندترین ساختمان جهان و مشهورترین مکان دیدنی شهر است. برای اکثر بازدیدکنندگان، سفر به عرشه دیدبانی در طبقه 124 اینجا یک کاری است که باید در شهر انجام شود. مناظر سراسر خط افق شهر از این چشم انداز چشم پرنده به سادگی خیره کننده است.

یک آسانسور پرسرعت شما را به سمت عرشه رصد میبرد تا مناظر 360 درجه از آسمان خراش ها به سمت صحرا را ببینید. بازدیدهای شبانه به دلیل مناظر پانورامای معروف نور شهر دبی در بین عکاسان محبوبیت خاصی دارد.

2- دبی مال

دبی مال، مرکز خرید برتر شهر و یکی از بهترین مکان‌های شهر برای بازدید از یک روز خرید و فعالیت‌های داخلی است تا بچه‌ها را مشغول نگه دارد. این مال، ورود به برج خلیفه و همچنین آکواریوم دبی را فراهم می کند. اگر به دنبال گزینه های سرگرمی بیشتری هستید، یک پیست اسکیت روی یخ، منطقه بازی و مجموعه سینما نیز وجود دارد.خرید و غذا خوردن بی پایان است و تقریباً همیشه رویدادهای ویژه مانند موسیقی زنده و نمایش مد در داخل مرکز خرید وجود دارد. معروف ترین آنها جشنواره خرید سالانه دبی در ژانویه و فوریه  دبی است.

 

 

3- موزه عالی دبی

موزه عالی دبی که در قلعه الفهیدی قرار دارد، در سال 1787 برای دفاع از نهر دبی ساخته شده است. دیوارهای قلعه از بلوک های مرجانی سنتی ساخته شده و با آهک در کنار هم نگه داشته شده اند. طبقه فوقانی توسط تیرک های چوبی نگه داشته شده و سقف از شاخه های نخل، گل و گچ ساخته شده است.این قلعه در تاریخ خود به عنوان محل سکونت خانواده حاکم، مقر حکومت، پادگان و زندان بوده است. این موزه که در سال 1971 بازسازی شد (و دوباره در سال 1995 به طور گسترده بازسازی شد)، اکنون موزه برتر شهر است. ورودی دارای یک نمایشگاه جذاب از نقشه های قدیمی امارات و دبی است که گسترش عظیمی را نشان می دهد که پس از رونق نفت منطقه را تحت تأثیر قرار داده است. حیاط خانه چندین قایق سنتی و خانه ای با برگ خرما با برج باد اماراتی است.

سالن سمت راست دارای سلاح است و سالن سمت چپ آلات موسیقی اماراتی را به نمایش می گذارد. محله الفهیدی در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد تا خانه تاجران ثروتمند ایرانی باشد.

 

4- خانه شیخ آل مکتوم

شیخ سعید آل مکتوم از سال 1921 تا 1958 حاکم دبی و پدربزرگ حاکم فعلی بود. اقامتگاه سابق او به عنوان موزه ای بازسازی شده است که نمونه ای عالی از معماری عربی است. خانه اصلی در سال 1896 توسط پدر شیخ سعید ساخته شد تا وی بتواند فعالیت کشتیرانی را از بالکن ها مشاهده کند. خانه کنونی در کنار محل اصلی بازسازی شد و با درهای چوب ساج حکاکی شده، صفحه‌های مشبک چوبی در سراسر پنجره‌ها و صفحات تهویه گچی با طرح‌های گلدار و هندسی به مدل اصلی وفادار مانده است.

 

5- منطقه ال سیف

نهر دبی یکی از عناصر تأثیرگذار در رشد شهر بوده است و ابتدا ساکنان را برای غواصی، ماهی گیری و  صید مروارید جذب می کرد. دهکده های کوچک در کنار نهر از 4000 سال پیش رشد کردند، و در دوران مدرندر دهه 1830، قبیله بنی یاس در این منطقه ساکن شدند. اسکله دوو در امتداد کرانه نهر دبی در شمال پل المکتوم قرار دارد. برخی از قایق‌هایی که در اینجا لنگر انداخته‌اند، هنوز توسط تاجران کوچک از سراسر خلیج استفاده می‌شوند و قدمتی بیش از 100 سال دارند.

بسیاری از قایق ها در اینجا به سمت کویت، ایران، عمان، هند و تا شاخ آفریقا حرکت می کنند. این بقایای کوچک از اقتصاد سنتی دبی هنوز مکانی شلوغ و جذاب برای پرسه زدن است.

Page #: 50

برای انجام کلیه امور مهاجرتی و توریستی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. 02126764325

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست