بنیانگذار شهر اصفهان فردی به نام تهمورث سومین پادشاه سلسله پیشدادیان بود. شهر اصفهان در بیشتر دوره های تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و اغلب به عنوان مرکز حکومت یا یک شهر مهم از لحاظ سیاسی یا اقتصادی به شمار می رفت که از جمله مهمترین دوره های حکومتی که می توان از اهمیت اصفهان در آنها نام برد، دوره هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان، سلجوقیان، صفویان، قاجاریان و پهلوی نام برد. در زمان های گذشته به دلیل اینکه این شهر محلی برای گردهمایی سپاه ایران به شمار می رفت، به آن اسپهان گفته می شد که بعدها نام این شهر کم کم به اصفهان مشهور شد.

باغ

باغ های قدیمی اصفهان تلفیقی از تاریخ و طبیعت است و علاوه بر گیاهان و درختان متنوع عمارت های باشکوهی نیز در آنها به چشم میخورد که نشان از اهمیت این شهر در دوره های تاریخی مختلف دارد . نمونه ای از این باغ ها شامل : باغ خوشبختی آباد، انگورستان ملک، چهارباغ عباسی و باغ محمد علی خان می شود .

آبشار

شاید کمی عجیب باشد که با وجود قرار گرفتن این استان در منطقه بیابانی ، آبشارهای اصفهان نیز جزو جاذبه های طبیعی این شهر محسوب می شوند . نمونه ای از این آبشارها عبارتند از : پونه زار ، شاه لولاک و آب ملخ .

کویر

احتمالا آوازه کویرهای اصفهان به گوش شما هم رسیده است و شما هم هوس رفتن به کویرهای این شهر را به خصوص در فصل پاییز کرده اید . کویر مصر و مرنجاب که از محبوب ترین مقاصد سفر طبیعت گردان است در این استان قرار گرفته است.

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان که در میدان مرکزی شهر اصفهان است و در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد.

چهل ستون

کاخ چهل‌ ستون در غرب میدان نقش جهان قرار دارد. این مکان دیدنی که از کاخ‌های سلطنتی دوره‌ی صفوی است در سال‌های دهه 1600 میلادی تاسیس شده است .

سی و سه پل

یکی از معروفترین و زیباترین جاذبه های دیدنی اصفهان است که به پل الله وردی خان نیز مشهور است . این پل در قرن 11 با 33 طاق بر روی زاینده رود ساخته شد .

پل خواجو

پل خواجو یا پل بابا رکن الدین از شاهکارهای معماری در زمان شاه عباس دوم است که جزو جاذبه های دیدنی اصفهان به خصوص در شب است .

کلیسا وانک

کلیسای وانک در مرکز محله‌ی جلفاست و نقاشی‌های دیواری این کلیسا، داستان‌های انجیل را روایت می‌کند.

بازار بزرگ اصفهان

بازار بزرگ اصفهان که در قرن 11 ساخته شده است پر از غرفه های فروش فرش و صنایع دستی مختلف است و به مسجد جامع این شهر منتهی می شود .

بازار قیصریه

از مراکز معروف فروش صنایع دستی در اصفهان است که به بازار شاهی نیز شهرت دارد .

برای انجام کلیه امور مهاجرتی و توریستی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. 02126764325

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست